Myjka parowa, parownica Karcher do czyszczenia fug, szyb, ram itp.

Jakie rzeczy muszę wziąć pod uwagę przy zakupie myjki parowej?
Wydajność kotła – zgodnie z teorią im większa pojemność kotła, tym dłuższy czas pracy. Należy to jednak zrekompensować czasem potrzebnym do ogrzania w porównaniu z długością dostępnego czasu pary. W zależności od zakupionego modelu, czas potrzebny na zagotowanie pary może wynosić zaledwie jedną minutę lub nawet 30 minut, zanim będzie gotowa do użycia. Czas ten można wykorzystać do odkurzania lub przenoszenia powierzchniowych przedmiotów w przygotowaniu.


Narzędzia i dodatki – na ogół istnieją różne narzędzia przeznaczone do określonych zadań. Na przykład, urządzenie do czyszczenia okien / płytek jest wyposażone w ściągaczkę, która szybko usuwa brud z okien. Kluczowe elementy to środek do czyszczenia podłóg, okien / płytek i dysza strumieniowa, zwykle dostarczana z dyszą szczotkową lub nasadką skrobaka. Inne akcesoria obejmują nasadki do parowania odzieży i systemy odblokowania zlewu. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej akcesoriów, tym większa wszechstronność, ale nie zawsze tak jest, ponieważ niektóre akcesoria nigdy nie będą używane i są po prostu podwojone, aby system wyglądał znacznie lepiej niż jest w rzeczywistości.

Przechowywanie – miejsce na wąż, zestaw przewodów i osprzęt może być dla Ciebie ważne. Tak zwana specjalna torba może być bardziej kłopotliwa, niż jest warta.

Mobilność – Podczas używania odkurzacza parowego do czyszczenia podłóg mobilność jest niezbędna. Musisz mieć możliwość łatwego ciągnięcia urządzenia po podłodze. Systemy barkowe mogą okazać się ciężkie, męczące i uciążliwe.


Przenośność, waga – unikaj używania ręcznego urządzenia, które wymaga trzymania całej wagi produktu podczas czyszczenia. Bardzo szybko stają się ciężkie. Najważniejsza jest lekka rączka.


Łatwość użytkowania – zwykle nieporęczna konstrukcja urządzeń ręcznych uniemożliwia czyszczenie skomplikowanych obszarów. Spróbuj również upewnić się, że sterowanie parą (jeśli istnieje kontrola pary) jest prostą operacją naciśnięcia i przytrzymania, a nie systemem pomp. Niektóre systemy są trudne do napełnienia i wymagają dzbanka lub lejka, aby woda dostała się do kotła.


Jaka jest różnica między „ciśnieniowym” a „bezciśnieniowym”?
Niektórzy producenci używają zwrotów, takich jak „wysadzanie” brudu. Rzeczywistość jest nieco inna. Uważamy, że moc czyszcząca pary wystarczy, aby wyczyścić praktycznie wszystko w domu. Parowary pod ciśnieniem mogą osiągać ciśnienie do 4 barów (70PSI), ale nie jest to tak naprawdę wysokie ciśnienie w porównaniu do myjki ciśnieniowej 150 BAR , która całkowicie opiera się na ciśnieniu do czyszczenia. Jedyną niewielką korzyścią, jaką zapewnia ciśnienie, jest to, że gdy początkowo wypuszczasz parę (lub wypuszczasz ją do atmosfery), początkowo odczuwasz gwałtowny przypływ pary o wyższej temperaturze niż produkt nie znajdujący się pod ciśnieniem. Po kilku sekundach temperatura (i ciśnienie) spada do poziomu niskociśnieniowej myjki parowej. Dopiero gdy przestaniesz wypuszczać parę, ciśnienie i temperatura zaczną ponownie rosnąć.

Myjki parowe pod ciśnieniem są zwykle znacznie droższe, trzeba wielokrotnie czekać, aż para osiągnie odpowiednie ciśnienie i temperaturę, a ich przechowywanie jest trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *