Myjka ciśnieniowa na gorąco vs zimno wodna.

To odwieczne pytanie: czy powinienem używać myjki ciśnieniowej na gorącą czy zimną wodę?

Chociaż może to brzmieć jak nieistotny wybór, podobny do używania gorącej lub zimnej wody do mycia rąk, istnieją określone koszty i korzyści, które wiążą się z wyborem jednego z drugim.

Jeśli czytałeś nasz ostatni artykuł o czterech elementach czyszczenia myjką ciśnieniową, prawdopodobnie znasz już cztery elementy czyszczenia: ciśnienie, objętość wody, chemię i ciepło.

Włączenie ciepła jako jednego z czterech podstawowych elementów nie jest żartem.
Znaczenie ciepła w myciu ciśnieniowym

Ciepło powoduje silną, szybką reakcję, która powoduje, że środki czyszczące stają się bardziej aktywne i zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, umożliwiając jej zwalczanie tłuszczu i brudu na poziomie molekularnym.

Gdy napięcie powierzchniowe jest mniejsze, szybko poruszające się cząsteczki w wodzie rozszerzają się i rozluźniają trudne plamy.

Każda powierzchnia pokryta brudem lub poplamiona tłuszczem lub innymi substancjami na bazie ropy naftowej najbardziej skorzysta na gorącej wodzie.

Powierzchnie pokryte brudem lub kurzem można czasem skutecznie wyczyścić myjką ciśnieniową z zimną wodą, ale myjki ciśnieniowe z gorącą wodą zwykle wykonują tę pracę szybciej.

Następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, czy użyć ciepłej, czy zimnej wody, pomyśl o zmywaniu naczyń. Czy chcesz umyć naczynia w zimnej wodzie i zmagać się z usuwaniem brudu i tłuszczu, czy też wylać gorącą wodę i wyczyścić naczynia w ułamku czasu?

Teraz należy wziąć pod uwagę kilka innych kwestii, takich jak wydatki.


Czy dodatkowy koszt zakupu myjki z grzaniem wody jest konieczny aby lepiej, szybciej, skuteczniej czyścić?

Podgrzewanie wody pod ciśnieniem jest skomplikowane, a myjki ciśnieniowe z gorącą wodą wymagają pewnej konserwacji zapobiegawczej, aby zapewnić płynną pracę.

Ale to nie znaczy, że powinieneś po prostu zadowolić się zimną wodą lub zignorować rzeczywistość sytuacji, aby zaoszczędzić pieniądze na początkowej inwestycji. Korzystanie z myjki ciśnieniowej z zimną wodą w sytuacji wymagającej ciepła jest wręcz nieefektywne, ponieważ wiąże się z większą ilością pracy i detergentem, co skutkuje wyższymi kosztami całkowitymi.

Najważniejsze jest to, że poświęć czas i energię, aby wybrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb związanych ze sprzątaniem i pamiętaj, że Twój czas też jest wart pieniędzy. Chociaż jednostki ciepłej wody mogą wydawać się zniechęcające, są doskonałym narzędziem do Twojej dyspozycji.

Nie wstydź się prosić o pomoc naszych pracowników. Potrafimy dobrać odpowiednią myjkę do Twojego zlecenia.

Czy to będzie myjka gorąco wodna 200 Barowa na siłę czy myjka spalinowa na zimną wodę. Nasza firma potrafi dobrać urządzenie, które pomoże Ci uporać się z Twoim zadaniem szybko i skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *