Jak prać dywan, kanapę, materac, rogówkę, auto odkurzaczem?

Jakkolwiek często odkurzasz, przychodzi dzień, kiedy dywan wygląda na matowy, czas go umyć, aby go wyczyścić. Tłuszczu z gotowania, rozlanej żywności i tłuszczów do ciała nie można odkurzać. Należy go rozpuścić w mokrym, mętnym roztworze detergentu lub wysuszyć do sucha przez absorpcję chemiczną.

Ludzie często odkładają czyszczenie dywanów, myśląc, że to ciężka praca. Tylko malowanie sufitów jest gorsze! Ale faktyczne wypożyczenie odkurzacza piorącego w Warszawie, Gdyni, Gdańsku czy innym punkcie do czyszczenia dywanów na 24 godziny lub weekend daje motywację do zajmowania się nie tylko podłogami, ale wszystkimi innymi zadaniami związanymi z czyszczeniem / konserwacją domu, do których nigdy nie masz dostępu, takimi jak odklejenie szuflady na skarpety (potrzyj wosk ze świecy na prowadnicach i gotowe) lub odkamienianie żelazka.

Prace wymagające niewielkiego wysiłku fizycznego są zgodne z siłą i potem podczas czyszczenia dywanów i dają Ci coś do zrobienia podczas regularnych przerw. Więc idź – zrób z tego cały dzień!

W przypadku mycia okresowego masz dwie możliwości: zatrudnić profesjonalistów – najlepszym wyborem jest mokra metoda ekstrakcji i wodą pod wysokim ciśnieniem, która kosztuje około 100 zł za pokój – lub zrobić to samodzielnie. Możesz wynająć maszynę do czyszczenia dywanów za ok 60zł dziennie, w tym środek czyszczący. Możesz też kupić własną maszynę do czyszczenia dywanów.

Warto mieć środki do głębokiego czyszczenia. Rozpylają one strumień gorącej wody z kranu i roztworu czyszczącego pod wysokim ciśnieniem głęboko w podstawę dywanu. Niemal natychmiast jest on wyciągany przez maszynę, aby w ciągu około godziny wyschnąć w dotyku.

Odplamiacz często można nałożyć na dywan za pomocą środka do czyszczenia dywanów. Niektóre szampony do dywanów chronią przed plamami podczas czyszczenia.

Pozbądź się tradycyjnej kombinacji środków czyszczących na sucho i mokro. Chociaż otrzymujesz odkurzacz cylindryczny i szampon do dywanów, są one nieporęczne i niewygodne w użyciu. Funkcja próżni jest zwykle dobra, a szampon może być odpowiedni do regularnego odświeżania, ale nie usuwa brudu z najgłębszych włókien.

Aby uzyskać doskonałe rezultaty podczas prania dywanów, skorzystaj z następujących wskazówek:

Zanim zaczniesz, wykonaj test punktowy z prawidłowo rozcieńczoną plamką roztworu, aby sprawdzić kolor i skurcz. Pozostaw roztwór do całkowitego wyschnięcia, a następnie porównaj miejsce z resztą dywanu. Poszukaj jakiegokolwiek wyblakłego koloru lub stosu, który teraz wygląda na wyraźnie krótszy lub zniekształcony. To są oznaki kurczenia się.

Rozcieńczyć szampon zgodnie z instrukcją. Używanie mocniejszego roztworu tylko zwiększa prawdopodobieństwo pozostawienia resztek detergentu na dywanie i nie zapewni czystszych rezultatów.

Użyj ciepłej wody na wełnie, aby uniknąć skurczu.

Plamy najpierw należy potraktować odplamiaczem lub koncentatem śrdka czyszczącego. Zabiegi wstępne są sprzedawane razem z deterentem.

Zacznij od drugiej strony pomieszczenia, aby uniknąć chodzenia po mokrych częściach. Dywany są słabsze, gdy są mokre, a odciski twoich stóp mogą trwale przygniatać włos.

Idź wolno. Odciąg wody potrzebuje czasu do pracy.

Niech to będzie praca dla dwóch osób lub rób regularne przerwy. Opróżnianie wiadra po wiadrze z brudną wodą jest męczące.

Otwórz okna i drzwi, aby skrócić czas schnięcia. Po zakończeniu włącz centralne ogrzewanie.

Gdy idziesz wynająć sprzęt do prania dywanów, weź ze sobą dwa dokumenty tożsamości. Większość wypożyczalni odkurzaczy do prania Karcher wymaga dokumentu tożsamości, takich jak prawo jazdy, dowód osobisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *