Szorowarki podłogowe / Szorowarki – jak wybrać

Szorowarka podłogowa lub szorowarka z osuszaczem jest ważnym narzędziem w reżimie utrzymania czystości w wielu obiektach przemysłowych i handlowych.


Szorowarki podłogowe używają szczotek napędzanych mechanicznie, które działają na powierzchnię podłogi w celu usunięcia brudu, zwykle za pomocą środków czyszczących. W tradycyjnym komercyjnej szorowarce do posadzki roztwór czyszczący jest wydawany ze zbiornika maszyny, a następnie pozostałość jest zbierana przez system ściągaczek i ostatecznie umieszczana w zbiorniku do późniejszej utylizacji. Pod koniec tego procesu należy pozostawić czystą i suchą podłogę.

Przy wyborze odpowiedniej maszyny do szorowania należy dokonać pewnych wyborów. Na przykład szczotki – cylindryczna szczotka jest lepsza do polerowania i odtłuszczania wpuszczanych podłóg, a szczotka talerzowa jest idealna do trwałego lub przylegającego brudu.

Rodzaje szorujących podłóg

Istnieją dwa główne typy maszyn do szorowania podłóg, z których

  • jedna jest pchana ręcznie przez operatora i znana jako szorowarka do podłóg prowadzona przez operatora lub obsługiwana przez pieszego.
  • drugi typ to szorowarka samojezdna, w której operator prowadzi maszynę po podłodze, aby przeprowadzić czyszczenie.

Poziom zaawansowania obu typów maszyn jest różny i ważne jest, aby wybrać taki, który odpowiada jego przeznaczeniu.

Coraz popularniejsze stają się również przenośne szorowarki do podłóg i ścian, które są lekkie, łatwe w manewrowaniu i mogą być również używane do czyszczenia ścian i innych powierzchni, nie tylko podłóg. Dzięki teleskopowemu uchwytowi, który może wysunąć się do 2,4 metra, ta szorowarka jest idealna do użytku w miejscach takich jak przebieralnie. Jest również wodoodporny, więc można go używać na basenach i w ich pobliżu oraz w innych wilgotnych miejscach.

Wybór odpowiedniego skrubera podłogowego

Na przykład nie wszystkie maszyny do szorowania mają system odzyskiwania podciśnienia i polegają na samych ściągaczach do zmywania pozostałości, co na małych obszarach wymagających lżejszej pracy może być wystarczające. Być może najważniejszą częścią szorowarki jest wydajny system szczotek, bez którego nie można skutecznie usunąć brudu z podłogi. Wiele maszyn dostępnych obecnie na rynku ma szczotki samopoziomujące lub możliwość regulacji nacisku szczotek, aby zapewnić, że poradzą sobie, gdy podłoga nie jest wypoziomowana, co często ma miejsce w środowiskach przemysłowych.

Szorowarki są zasilane przewodem elektrycznym lub akumulatorem. Więc pierwsza uwaga dotyczy bliskości źródła zasilania – czy będzie taki w zasięgu obszaru, który chcesz posprzątać – np. 15 metrów? Jeśli jest źródło zasilania, ciągnące się kable mogą spowodować zagrożenie, np. w miejscach publicznych? Jeśli tak, lepiej byłoby użyć szorowarki podłogowej zasilanej baterią. Szorowarki akumulatorowe stają się coraz bardziej popularne, a postęp w technologii akumulatorów oznacza, że ​​mogą być używane przez dość długi czas bez ponownego ładowania. Wystarczy obliczyć powierzchnię podłogi i wskaźnik produktywności, aby upewnić się, że masz maszynę z wystarczająco długim czasem pracy akumulatora, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

Należy również wziąć pod uwagę rozmiar roztworu i zbiorników rekuperacyjnych, aby zapewnić wystarczającą pojemność do oczyszczenia wymaganej powierzchni podłogi. Jeśli szorowarki są używane w miejscu pracy przemysłowej, mogą zostać poddane ciężkim warunkom pracy, dlatego korpus urządzenia powinien być trwały i odporny na ewentualne mocne uderzenia, które mogą wystąpić.

Wybór odpowiedniej szorowarki do podłóg nie musi stanowić problemu, skontaktuj się z naszymi ekspertami od maszyn do czyszczenia podłóg w celu uzyskania porady.

Czy wiesz, że możesz również wynająć szorowarki do podłóg firmy Karcher?


Terminologia dotycząca szorowania podłóg – co to wszystko oznacza

Poniżej znajduje się lista objaśnień rodzajów terminologii używanej przez producentów i powodów, dla których są one istotne przy dokonywaniu wyboru.

Wymiary szorowarki

Fizyczny rozmiar listwy ssącej.

Szerokość czyszczenia oznacza obszar czyszczenia, jednak należy również wziąć pod uwagę fizyczny rozmiar maszyny, ponieważ może ona zmieścić się w drzwiach lub innych mniejszych przestrzeniach. Może być również ograniczona przestrzeń do przechowywania.
Czyszczenie / szerokość robocza

Efektywna szerokość czyszczonej podłogi.

Szerokość czyszczenia zależy od rozmiaru i położenia szczotki, pada lub wałka czyszczącego i różni się od szerokości maszyny. Jest to istotne przy szacowaniu, ile czasu zajmie czyszczenie podłogi (wraz z prędkością maszyny w przypadku maszyn samojezdnych). Wymiary czyszczonego obszaru również są tutaj istotne, zwłaszcza jeśli są jakieś małe szczeliny lub przejścia, przez które musi przejść maszyna.
Szerokość ściągaczki do podłogi

Podczas czyszczenia podłogi pozostałości są zbierane przez ściągaczki z tyłu maszyny i odkurzane do zbiornika z brudną wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *